У дитинстві ми відчували себе винахідниками: створювали небачені будинки з усього, що потрапляло під руку, прагнули розфарбувати світ навкруги (і за це отримували “на горіхи” за зіпсовані стіни та меблі) і вміли використовувати предмети не за призначенням.
Але коли виросли, дізналися, що у дорослому світі панує “серйозний дизайн”, який швидко набридає і вимагає чіткого дотримання інструкцій.Проте у всякому правилі існують винятки, і серед дизайнерів є експериментатори, хулігани, диваки і просто люди з чудовим почуттям гумору.Отже, 5 предметних дизайнерів, які вчать нас оптимізму та самоіронії, і доводять, що експериментувати і ставитися до життя як чуда потрібно в будь-якому віці
Гаетано ПешеГаетано Пеше народився в Італії в 1939 році і вивчав архітектуру у Венеціанському університеті.Він зробив внесок не лише у промисловий дизайн, але й у архітектуру, містобудування, інтер’єрний дизайн. Пеше – інноватор і модерніст, який ставиться до модерну не як стилю, а як методу інтерпретації сучасності та шляху в майбутнє, у якому вітаються будь-які прояви індивідуальності.
Межі між мистецтвом, дизайном та індустрією для нього не мають значення, і цей підхід оцінили звичайні споживачі та найвідоміші світові музеї дизайну і сучасного мистецтва. Гаетано неодноразово отримував престижні нагороди в області архітектури та дизайну.Оригінальні предмети побуту та меблі Гаетано Пеше Це – м’які меблі-гори, чудова метафора для способу життя багатьох містян.
Сповнена символізму модель крісла Up 1969 року, обриси якої нагадують жіноче тіло. Вона містила політичне послання, адже означала жінку “прикуту до місця”.
Модульний диван Il Giullare (у перекладі – блазень). Оригінальна конструкція – модулі поєднані застібками-блискавками, а ковпаки використовуються як подушки дивану.
Гаетано – великий експериментатор, який досліджував протягом кар’єри різні матеріали. Раніше його розробки багато хто вважав антиестетичними, проте за мірками нашого часу він виявився провидцем.
Чому нас вчить Гаетано? Ставитися до матеріалу як до можливості. Не боятися говорити про серйозні речі екстравагантним чином. Ніка ЗупанцНіка Зупанц – словенська дизайнерка, яка швидко стала популярною. Американський журнал Elle назвав її “панком елегантності”. Деякі речі, які створила Ніка, – підкреслено жіночні, і пасували б для великого будиночку Барбі.
Вона працює у власній студії і створює вироби для світових інтер’єрних брендів та лімітовані лінійки. Поруч із її роботами, які натхненні театром та кіно нуар, людина почувається героєм кінофільму.Перша “зіркова” розробка Ніки Зупанц – лампа Lolita. Поруч – стілець X-chair.
Знаковий “золотий стілець” (Ніка Зупанц для бренду Moooi)
Стілець, створений для виставки Dior
Чого можна навчитися у Ніки? Прикрашати повсякденність і не обмежувати себе у прагненні до краси.Маттео УголініМаттео Уголіні – арт-директор та співзасновник італійського бренду KarmanItalia. Власне, більшість його робіт – світильники, створені для цієї компанії.
Маттео не намагається наслідувати митців минулого – він робить те, що йому справді подобається. Найбільше джерело натхнення для дизайнера – природа. Його вироби – це суміш ніжності та іронії. Він створив серію скульптурних ламп-звірів, підвісні “розплавлені підсвічники”, вуличні торшери – “лопати” та “вила”.
KarmanItalia відрізняється оригінальною презентацією колекцій. Щороку бренд випускає концептуальні каталоги. На сторінках видання можна побачити дизайнерів у креативних образах. Тематика каталогів зазвичай саркастична – наприклад, кілька років тому темою стала “туалетна культура”. Виявилося, що білосніжні світильники органічно виглядають поруч з унітазами.
Чому нас вчить Маттео? Самоіронії. Шукати власний шлях у творчості. Карім РашидКарім – справжня поп-зірка промислового дизайну, він займається створенням меблів, світильників, упаковки, аксесуарів, посуду, інтер’єрним дизайном. У Каріма Рашида вже понад 4000 власних розробок, у тому числі, для відомих брендів – Alessi, Prada, Sony, Issey Miyake, Kartell, Asus, Samsung, Bonaldo, Hugo Boss, Kenzo.
Впізнаваний стиль дизайнера змушує згадати футуристичне кіно 70-80-х років. А ще Карім обожнює білий та рожевий кольори, і протиставляє їх “нудному чорному”.
“Я хочу змінити світ” – говорить він, і висловлюється часто всупереч усталеним трендам. Він переконаний, що штучне в наш час стало природним, і немає жодного сенсу розділяти матеріали на штучні та природні.Чого нас вчить Карім? Обожнювати свою справу і впевнено рухатися вперед.Марсель ВандерсВже впродовж 30 років Марсель Вандерс створює власну версію світу, який буде “середовищем кохання, пристрасті до життя та здійснення вражаючих мрій”. Часом до нього ставляться як до “аномалії у дизайні”.
Химерні, витончені, інколи приголомшуючі розробки Marcel Wanders Studio цінують міжнародні бренди. Марсель прагне “повернути людину” в технократичний світ дизайну – і не лише як споживача. Дизайнер позбавляє утилітарні предмети від холодності індустріалізму, пропонуючи натомість поетику, фантазію та романтику.Меблі для Moooi, арт-директором бренду теж є Марсель Вандерс
Посуд Alessi
Вандерс презентує розробки у неймовірних інтер’єрах та інсталяціях
Чого можна навчитися у Марселя? Перетворювати емоції – особливо позитивні – у креатив. Дивуватися і дивувати.
У власних будинках Park House ви можете втілювати будь-які інтер’єрні мрії і будувати навколо комфортний та яскравий простір, який щодня підніматиме настрій.
А у нашому блозі ми продовжимо розповідати про тих, хто створює тренди, руйнує усталені межі дизайну, і мотивує до самовираження і креативу.
Views: 75